Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Calypso
Calypso
Calypso
 
Ziyaretçiler
 321 Bugün
 1.699 Bu Hafta
 2.749 Bu Ay
 2.749 Bu Yıl
 2.749 Tümü
6 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

SYNGENTA

Syngenta hakkında 

Syngenta, yenilikçi araştırma ve geliştirme teknolojileri ile kendini sürdürülebilir tarıma adamış dünya lideri bir tarım şirketidir. Dünyada, satışları açısından Bitki Koruma’da lider, yüksek değerli ticari Tohum pazarında üçüncü sıradadır. 2009 satışları 11 milyar $ olan, 90 dan fazla ülkede 25.000 üzerinde çalışanıyla, New York ve Zürih borsalarında işlem gören bir küresel bir tarım şirketidir.

Syngenta 2000 yılında birleşmeler neticesinde kurulmuş olan bir şirket olmasına rağmen  bitkilerle olan deneyimimiz 100 yıldan daha öncesine dayanmaktadır. Syngenta, bitkilerin dilinden anlar ve onların potansiyelini hayata taşır. “Bitkideki potansiyeli hayata taşımak” şirketimizin amacıdır. Bu amacımızı gerçekleştirebilmek için, dünyadaki tüm çalışanlarımız, kendi yerel koşullarında edindikleri bilgi ve tecrübeleri bütün dünyadaki çalışanlarımızla paylaşarak daha iyiye ulaşmayı hedeflemektedirler.

Şirketimiz iki ana işkoluyla dünya tarımına katkıda bulunur;  Tohum ve Bitki Koruma.  İnsanların gıda ve enerji ihtiyaçları hızla artığı bir süreçte, bütün dünyada, çiftçilerin ürünlerinin daha kaliteli ve daha verimli  olmasına katkıda bulunarak, dünya nüfusunun gereksinimi olan gıda, yem ve yakıt ihtiyacının sağlanmasına yardım etmektedir.

Bununla birlikte, dünyanın çoğunda tarım alanları kısıtlı ve su kaynakları giderek azalmaktadır. Her geçen gün, bir insanın beslenmesi gereken birim tarım alanı azalmaktadır. Geleceğin üreticileri, bugünün kaynaklarıyla daha çok gıda ve yem üretmek zorunda kalacaklar. Aynı zamanda tekstil için pamuk, yakıt için bioethanol üretmeye de devam edecekler. Ama bütün bunları yaparken de doğal yaşama katkıda bulunarak, çevreyi korumak zorundadırlar. Bütün bunlar, çiftçilerin birim alandan aldıkları ürün miktarını artırması anlamını taşıyor. Ürünlerimiz, bütün bunları yapabilmek için anahtar rol oynamaktadır.

2030 yılında dünya nüfusu 2 milyar daha artmış olarak 8 milyara ulaşmış olacaktır.
Maalesef, bütün bu nüfusun beslenebilmesi için gerekli olan gıdayı, daha da azalan tarım alanlarından ve gittikçe azalan su kaynaklarını kullanarak yapmak zorunda olacağız. Çiftçiler hem bu gıdaların üretilmesinde, hem de bu üretimi yaparken doğal çeşitliliğin korunması ve ekosistemin yönetilmesinde çok önemli rol oynamaktadırlar. Bunun için en önemli konunun, bu çiftçilerimize yapılacak olan yatırım ve onların verimliliğini artıracak olan eğitim desteklerinin verilmesi olduğunu düşünüyoruz. Bu eğitim çalışmaları ile amacımız;  çiftçilerimizin bilgi seviyelerini yükselterek daha kaliteli ürünler yetişmesine yardım etmek, ürün kalite verimliliğiyle dünya çiftçileri ile rekabet edebilir düzeye ulaşmasını sağlamaktır.Ürün Kataloğu

İnsektisitler
İnsektisitler
Fungisitler
Fungisitler
Herbisitler
Herbisitler
Nematisitler
Nematisitler
Syngenta Tohum İlaçları
Syngenta Tohum İlaçları
Diğer İlaçlar
Diğer İlaçlar