Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Claudia
Claudia
Pamuk Tohumlari Claudia
 
Ziyaretçiler
 280 Bugün
 1.210 Bu Hafta
 2.063 Bu Ay
 22.291 Bu Yıl
 22.291 Tümü
2 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

- LEOLIFE

- LEOLIFE
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: - LEOLIFE
Oy Ortalaması: Oylanmadı

GÜBRETAŞ LEOLIFE

Fiyatlara ulaşmak için lütfen bizimle irtibat kurunuz. İrtibat bilgilerimiz iletişim sayfasında yer almaktadır.

LEOLIFE: Leonardit esaslı organik toprak düzenleyicisi olan LEOLIFE, toprak ve bitkiler için önemli bir organik madde kaynağıdır. Toprağa humik ve fulvik asit kazandırır. Humik ve fulvik asitler gerek toprağa gerekse bitkiye yaşamsal besin maddelerinin, vitaminlerin ve iz elementlerin doğal ve organik bir yolla sağlanmasında en mükemmel maddedir. Son yıllarda organik tarımın da en önemli girdilerinden biri haline gelen leonardit yıllardır yapılan hatalı gübrelemeler sonucu topraklarımızda birikmiş olan fosfor, potasyum gibi besin elementlerini çözerek bitkinin bu besinlerden faydalanmasını, toprağın fiziksel ve kimyasal yapısının iyileşmesini ve bitki için uygun bir gelişme ortamının hazırlanmasını sağlar. Özellikle Türkiye toprakları gibi kireç bakımından zengin yetiştirme ortamlarında ideal bir toprak düzenleyicisidir. Zirai ilaçlama da da çok tercih edilen bir ilaçtır.

LEOLIFE’NIN FAYDALARI

• Ağır bünyeli (killi) toprakların yumuşak ve geçirgen bir yapı kazanmasını sağlayarak toprağı havalanır ve kolay işlenebilir duruma getirir. Hafif bünyeli (Kumlu) topraklarda ise yapıştırıcı özelliği sayesinde kum taneciklerini birbirine bağlayarak toprağın su tutma kapasitesini artırır. Su tutma kabiliyetinin çok iyi olması, sıcağa ve kurağa dayanımı artırır, kurak şartlarda bitkinin su stresine girmesini önler.

• Bitki kökleri tarafından alınmaya elverişli olmayan besin elementlerini yarayışlı forma dönüştürerek topraktaki besin varlığından en yüksek düzeyde faydalanmayı teşvik eder. Bunun sonucu olarak bitkilerin daha sağlıklı, güçlü ve olumsuz dış etkilere dayanıklı; meyvelerin daha iri, gösterişli, olgun, canlı renkte ve eşit büyüklükte olması sağlanır.

• Toprağın rengini koyulaştırarak daha fazla güneş enerjisi emilimi sağlar. Toprakta ısı muhafazasının artması, üründe erkenciliği teşvik eder.

• Protein oluşumunu teşvik ederek meyvede kuru madde oranını artırır.

• Yapısında doğal olarak oluşan bitki hormonları (Auxin, Gibberellin ve Sitokinin), kök sisteminin gelişmesini, bitkinin sağlıklı ve güçlü büyümesini sağlar.

• Ürünlerin raf ömrünü uzatır ve pazar değerini artırır.

• Toprağın fiziksel ve kimyasal kalitesini artırmasının yanında, biyolojik aktiviteler için de elverişli bir ortam oluşturarak faydalı mikroorganizmaların gelişmesini teşvik eder. Toprakta doğal olarak salgılanan antibiyotikler ve ayrıca humik ve fulvik asitlerin içerdiği organik vitaminler enfeksiyon hastalıklarına karşı doğal bir korunma meydana getirir, kimyasal ilaç kullanımı azalır.
 
 

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

- LEOLIFE
Büyütmek için resime tıklayın