Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Gramoxone
Gramoxone
Gramoxone
 
Ziyaretçiler
 122 Bugün
 122 Bu Hafta
 122 Bu Ay
 122 Bu Yıl
 122 Tümü
27 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Topik 240 EC

Topik 240 EC
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Topik 240 EC
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Herbisit (Yabancıot ilacı) Emülsiyon Konsantre (EC) Litrede 240 g Clodinafop Propargyl

Topik 240 EC

Buğdayda, dar yapraklı yabancıot mücadelesinde kullanılan yabancıot ilacıdır.

Etki Şekli
Topik 240 EC, dar yapraklı yabancıotların yapraklarından alınır. İlaca hassas dar yapraklı yabancıotlarda aktif büyüme 48 saat içinde durur. Ot türlerine ve çevre şartlarına bağlı olarak ilacın etkileri 1-3  hafta içinde görülür. Yabancıot boğumları ve büyüme noktalarındaki çürümeler gözle görülür, genç yapraklarda sararmayı müteakip ölümler meydana gelir. Uygulamadan 2-3 saat sonra meydana gelen yağıştan etkilenmez. İlacın formülasyonunda yer alan yardımcı madde (safener), metabolizmayı teşvik ederek ilacın buğday üzerindeki selektivitesini artırır.

Bitki Tahammülü
Tavsiye edildiği dönem ve dozda kullanıldığında buğday tarafından çok iyi tolere edilir.

Kısıtlama
Topik 240 EC´nin, buğday dışındaki ürünlerde kullanılması tavsiye edilmez.

Münavebe Esnekliği
Topik 240 EC, toprakta kısa sürede ayrıştığı için, topraktan etkisi yok denecek kadar azdır. Bu nedenle münavebe ile ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

Uygulama zamanı
Topik 240 EC, buğday ve yabancıotlar çıktıktan sonra (post-em) örneğin buğdayın 3 yapraklı devresinden kardeşlenme sonuna kadar herhangi bir zamanda kullanılabilir. Topik 240 EC´den en iyi sonuç; yabancıotların çoğunluğunun çıktığı ve örneğin ılık, rutubetli şartlarda aktif olarak büyüdükleri devrede uygulandığında elde edilir. Topik 240 EC´nin kalıcı etkisi olmadığından, ilaç uygulamasından sonra çıkan dar yapraklı yabancıotlar kontrol edilmezler. İlaçlamayı müteakip, 2 saat içinde yağış beklenen hallerde uygulama yapılmamalıdır.

Diğer İlaçlar ile Karışma Durumu
Dar yapraklı yabancıotların yanı sıra geniş yapraklı yabancıotlar da kontrol edilmek istendiğinde Topik 240 EC, Lintur WG ile karışım halinde kullanılabilir. Sulfonyl urea ve 2-4 D terkipli ilaçlar ile karışım halinde kullanmamalıdır. Topik buğday fungisitleri ile birlikte kullanılabilir.
Traktörle çekilen pülverizatörlerle en az 15  l/da suyla uygulanmalıdr. Atomizör ve sırt pülverizatörleri önerilmez. 110 derecelik düz yelpaze memelerle 2-3 atm. basınçla ilaçlama yapılması önerilir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ürün ile ilgii belgeler

Topik Etiket

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Topik 240 EC
Büyütmek için resime tıklayın