Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
 
Ziyaretçiler
 62 Bugün
 533 Bu Hafta
 3.560 Bu Ay
 19.508 Bu Yıl
 19.508 Tümü
2 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Primextra Gold 720 SC

Primextra Gold 720 SC
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Primextra Gold 720 SC
Oy Ortalaması: Oylanmadı

HERBİSİT (Yabancıot ilacı) Süspansiyon Konsantre (SC) Litrede 400 g Metolachlor-S 320 g atrazine

Primextra Gold 720 SC

Primextra Gold 720 SC, mısır tarlalarındaki tek yıllık dar ve geniş yapraklı yabancıotları kontrol eden seçici bir yabancıot ilacıdır.

Primextra Gold 720 SC, metolachlor ve atrazine ihtiva eden çift aktif maddeli bir ilaçtır. Metolachlor- S esas itibariyle bitkiye sürgün uçlarıyla (graminelerde koleoptilden) alınır, bitkiye çok iyi bir etki sağlar. Üst toprak tabakasındaki küçük miktarları dahi, yabancıotları çıkmadan veya çıkıştan sonra öldürmeye yeterlidir. İlacın bileşimindeki etkili diğer madde atrazin ise, bitkinin kökleri ve yaprakları ile alınır ve yıllık geniş yapraklı yabancıotları öldürür.
Normal olarak mısır ekimi tamamlandıktan sonra, mısırlar çimlenip toprak yüzüne çıkmadan önce toprağın üzerine pülverize edilir. Primextra Gold 720 SC´den üstün sonuçların alınması için toprakta yeterli nem bulunmalıdır. Toprak iyi işlenmeli, kesek olmamalıdır. Uygulamadan sonra meydana gelecek orta derecede bir yağış veya sulama, ilacın toprakta ot tohumlarının çimlendiği bölgeye nüfuz etmesine yardımcı olduğundan yararlıdır. Kuru şartlarda, ilacın vaki olabilecek etki kaybını önlemek bakımından Primextra Gold 720 SC, mısır ekiminden önce pülverize edilip üst toprak tabakasına hafifçe karıştırılır. Primextra Gold 720 SC, çok yağışlı bölgelerde %1´den daha az organik madde ihtiva eden çok kumlu topraklar hariç her çeşit toprakta kullanılır.
Dekara 25-30 l civarında suyla teejet memeler kullanılarak uygulanmalıdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İlaç ile ilgili belgeler

Primextra etiket

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Primextra Gold 720 SC
Büyütmek için resime tıklayın