Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
 
Ziyaretçiler
 72 Bugün
 412 Bu Hafta
 3.317 Bu Ay
 15.228 Bu Yıl
 15.228 Tümü
5 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Ordram 6E

Ordram 6E
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Ordram 6E
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Herbisit (Yabancıot ilacı) Emülsiyon Konsantre (EC) Litrede 720 g Molinate

Ordram 6E

Ekim Öncesi
Ordram 6E, çeltik ekiminden önce tavsiye edilmiş keseksiz toprak yüzeyine, traktör kuyruk milinden hareketli pülverizatör ile dekara 20-40 litre su gelecek şekilde atılır. İlaç uygulamadan hemen sonra toprağın 5-6 cm derinliğine diskaro ile karıştırılmalıdır. Bunun için, diskaronun 10-12 cm batırılması gerekir. Ara bölmeler çekildikten sonra, tavalara 3 gün içinde su verilmelidir. Ardından, bilinen tarzda çeltik ekimi yapılır. Ekim öncesi tatbikatta ve ağır topraklı tarlalarda ilacın yüksek dozu kullanılmalıdır.

Ekim Sonrası
1. Kurutmadan sonra ve darıcan otlarının çoğunluğunun 5-8 cm olduğu devreden geç olmamak üzere, su dolu tavalara motorsuz sırt tulumbası ile belirtilen dozdaki ilaç bir dekara gelecek şekilde, sulandırılarak atılır. Bu tarz ilaçlamada, en önemli husus; tavalar önce darıcanları örtecek şekilde su ile doldurulur, tatbikat su içinde yapılır. İlaçlamadan sonraki 3 gün içinde, su seviyesi tavalarda muhafaza edilmelidir. Su çıkışları kapatılarak ilaçlı suyun aynı tavada kalması sağlanır ve böylece ilacın toprağa geçmesi temin edilmiş olur.

İlaçlamadan İyi Netice Alabilmek İçin Aşağıdaki Hususlara Dikkat Edilmelidir.
•Mümkün olduğu kadar az sayıda kurutma yapılabilirse ilacın etki süresi uzatılmış olur. Bunun için tarla iyi şekilde hazırlanmalıdır.
•Ordram 6E, yapı itibarıyla topraktan ve yabancıota kökünden tesir ettiği için çevre koşullarına bağlı olarak ilacın etkisinin görülmesi 1-2 hafta sürebilir.
•Ordram 6E, su ile birlikte çalışır. Tarla sathından su seviyesini gerektiğinde düşürmeli fakat tarla kuru kalmamalıdır. Önceden çimlendirilen çeltik tohumuna, ilacın hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

Karışabilirlik Durumu
Propanil ve Bensulfuron-methyl ile bu ilaçların etiketlerinde yazılı dozları aşmamak koşulu ile karıştırılabilir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İlaç ile ilgili belgeler

Ordram etiket

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Ordram 6E
Büyütmek için resime tıklayın