Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
DERMİN - 5.0.13+ME
DERMİN - 5.0.13+ME
DERMİN - 5.0.13+ME
 
Ziyaretçiler
 33 Bugün
 33 Bu Hafta
 3.434 Bu Ay
 11.342 Bu Yıl
 16.862 Tümü
1 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Lintur 70 WG

Lintur 70 WG
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Lintur 70 WG
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Herbisit (Yabancıot ilacı) Suda Dağılabilen Granül (WG) %65.9 Dicamba %4.1 Triasulfuron

Lintur 70 WG

Etki Şekli
Lintur 70 WG, selektif bir yabancıot ilacı olup toprak yüzüne çıkan yabancıotların hem yeşil aksamından hem de köklerinden alınır. Hassas yabancıot türlerinde meristem doku gelişimi engellenir.

DİKKAT: Yabancıotlar üzerinde ilacın etkisinin görülebilmesi için 15-20 gün geçmelidir.

Kullanma Zamanı
Lintur 70 WG, kışlık buğday çeşitlerinde yabancıotlar görülür görülmez uygulamaya başlanır. Buğdayda kardeşlenme sona ermeden ilaçlama tamamlanmalıdır. Lintur 70 WG, düşük sıcaklıklarda etkisini kaybetmez. Hava sıcaklığı +20°C üzerinde olduğu günlerde Lintur 70 WG uygulaması tavsiye edilmez.

Sınırlamalar
•Buğday dışındaki ürünler, Lintur 70 WG´nin topraktaki düşük konsantrasyonlarına bile hassas olabilir. Lintur 70 WG´nin; buğday / buğday veya buğday / nadas alanlarında kullanılması tavsiye edilir.
•Her çeşit hububat (buğday, arpa, yulaf), bir kısıtlama olmaksızın Lintur 70 WG uygulamasını takip eden yılda ekilebilir.
•Bu ilaç; kuraklık zararı çeken, su basmış, hastalık veya haşere zararına uğramış buğday tarlasına tatbik edilmemelidir.
•Lintur´u serbest kireç ihtiva eden topraklarda kullanmayınız. Böyle topraklarda, Lintur´un parçalanması daha uzun süreli olmakta ve ertesi yıl ekilen hububat dışındaki münavebe bitkisi bundan olumsuz etkilenebilmektedir.

Diğer İlaçlar ile Karışma Durumu
Etikette belirtilmeyen; herbisit, insektisit, fungisit, gübre veya herhangi bir kimyasal madde ile karışım halinde kullanılması tavsiye edilmez.
Dikkat: Lintur 70 WG kullanırken bitişikteki ürünlere zarar vermemesi için dikkatli olunmalıdır. Kullnamadanönce ilaçlı suyu iyice karıştırınız.

Uygulama
Lintur 70 WG, içinde etkili bir karıştırma mekanizması olan, yeterli bir kaplama ve eşit bir dağılım sağlayan herhangi bir orta veya yüksek hacimli pülverizatör ile uygulanabilir. Uygulamada iyi sonuç elde etmek için dekara kullanılacak su miktarı, 20 litreden az olmamalı ve düz yelpaze tip meme kullanılmalıdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ürün ile ilgili belgeler

Lintur Etiket

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Lintur 70 WG
Büyütmek için resime tıklayın