Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Celia
Celia
Pamuk Tohumlari
 
Ziyaretçiler
 78 Bugün
 929 Bu Hafta
 1.160 Bu Ay
 8.701 Bu Yıl
 8.701 Tümü
3 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Gesagard 500 SC

Gesagard 500 SC
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Gesagard 500 SC
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Herbisit (Yabancıot ilacı) Süspansiyon Konsantre (SC) Litrede 500 gr prometryne

Gesagard 500 SC

Etki Şekli

Yapraklı yabancıotlara etkili “triazin” grubundan bir herbisittir. Gesagard 500 SC, bitkilerin kök ve yapraklarıyla alınır. İlaçtan iyi sonuç alınması için toprakta yeterli nemin bulunması ön şarttır. Orta derecede bir yağış veya bir sulama ekim sonrası yapılan (pre-em) ilaç uygulamasında, ilacın birçok tohumun çimlenme bölgesi olan üst toprak tabakasına nüfuz etmesine yardımcı olduğu için yararlıdır. Ilık hava şartları ve yeterli rutubet Gesagard 500 SC’nin çimlenmiş otlar üzerinde etkisini olumlu yönde etkiler. Kuru şartlarda Gesagard’ın vaki olabilecek etki kaybı, ilacın tohum ekiminden evvel toprağa tatbik edilmesi ve hafifçe üst toprak tabakasına karıştırılması ile önlenebilir.
Kullanma Durumu

Normal olarak ilaç, kültür bitkisinin ekimini müteakip hemen toprak üstüne pülverize edilir. Toprak iyi hazırlanmalı, kesek ihtiva etmemelidir.Gesagard 500 SC çok geçirgen topraklarda (örneğin kumlu aluviyal) alt tabakalara şiddetli yağış ile yıkanabilir. Bu nedenle ilaç böyle topraklarda kullanılmamalıdır.
İlacın Hazırlanması

Gesagard 500 SC “akıcı sıvı” bir formülasyondur. Önce ilaçlama aletinizin ayarını yapınız ve belirli bir sahanın ilaçlanması için gerekli su miktarını tespit ediniz. Sonra, tavsiye dozu üzerinden bu saha için gerekli su miktarını hesap edip ölçünüz. Bu miktardaki ilacı, aletin karıştırıcısı çalışır ve depo yarıya kadar su ile dolu iken depoya boşaltın ve toprağa eşit olarak pülverize ediniz.

DİKKAT !
Kullanmadan önce ilacı ambalajında iyice çalkalayınız
Karışabilirlik Durumu

Başka ilaçlarla karışım halinde kullanılması tavsiye edilmez
 
 
 
 
 
 
 
 

İlaç ile ilgili belgeler

Gesagard Etiket

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Gesagard 500 SC
Büyütmek için resime tıklayın