Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Herbisitler
Herbisitler
Syngenta-003
 
Ziyaretçiler
 20 Bugün
 465 Bu Hafta
 465 Bu Ay
 465 Bu Yıl
 465 Tümü
3 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Dialen Super 464 SL

Dialen Super 464 SL
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Dialen Super 464 SL
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Herbisit (Yabancıot İlacı) Litrede 120 g saf Dicamba

Dialen Super 464 SL

Genel Bilgiler
Dialen Super 464 SL, çıkış sonrası (post-em) olarak kullanılan secici özellikte sistemik bir herbisit olup buğdayda tek ve çok yıllık geniş yapraklı yabancıotların mücadelesinde kullanılır. Dicamba, yabancıotların aktif olarak büyüyen kısımları ile alınarak tüm bitkide büyüme noktalarına taşınır ve embriyonik hücrelerde birikir. 2,4-D ise selektif sistemik bir herbisit olup yabancıotların aktif büyüyen kısımları ile bitkiye alınarak gövde ve köklerin meristematik bölgelerinde birikirler, büyüme inhibiritörü olarak davranırlar. Dialen Süper 464 SL toprakta kısa sürede ayrıştığı için, topraktan etkisi yok denebilecek kadar azdır. Bu nedenle münavebeye girecek kültür bitkilerine herhangi bir fitotoksisitesi yoktur.

Uygulama Zamanı
Dialen Süper 464 SL, yabancıotlar çıktıktan sonra ve buğdayın kardeşlenme döneminde ılık ve nemli havada uygulanmalıdır. Mücadeleden en iyi sonucu alabilmek için yabancıotların 3-4 yapraklı olduğu (rozetler 5 cm den küçük) genç dönemde ilaçlama yapılmalıdır. Aşırı kurak veya don beklendiğinde ve yabancıotların streste olduğu dönemlerde ilaçlamadan  kaçınılmalıdır, çünkü ilacın performansı düşebilir. En iyi sonuç erken dönemde bugdayın ve yabancıotların aktif büyüme dönemlerinde elde edilir.

İlaçlama Aletinin Kalibrasyonu
İlaçlamadan önce ilaçlama aletinin memeleri kontrol edilip temizlenmeli, aletin düzgün çalışması sağlanmalıdır. İlaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunmalıdır. Dekara kullanılacak ilaçlı su miktarını belirlemek için önce, sadece su ile belirli bir alan düzgünce ıslatılır.

Uygulama
Dialen Süper 464 SL, orta veya yüksek hacimli yer ilaçlama aletleri ve sırt pülverizatörleri ile dekara asgari 20 l su kullanılarak, uygulanmalıdır.  İlaçlı mahlülün eşit dağılması için düz yelpaze meme kullanılması tavsiye edilir. Pompa basıncı düşük (2-3 atmosfer) olmalı ve bitkiler ilaçlı mahlül ile iyi bir şekilde kaplanmalıdır. Uygulamadan en iyi sonuçlar sıcaklığın 10-25 C ler arasında olduğunda alınır.

Diğer İlaçlar ile Karışma Durumu
Dialen Süper 464 SL, tarımda kullanılan birçok bitki koruma ürünü ile karıştırılabilir. Ancak fiziksel olarak karışabilirliğin belirlenebilmesi için ön karışım testlerinin yapılması önerilir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ürünle ilgili belgeler

Dialen Super Etiket

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Dialen Super 464 SL
Büyütmek için resime tıklayın