Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Nemasitler
Nemasitler
NEMASİTLER
 
Ziyaretçiler
 54 Bugün
 272 Bu Hafta
 3.493 Bu Ay
 3.493 Bu Yıl
 3.493 Tümü
3 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Celio 080 EC

Celio 080 EC
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Celio 080 EC
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Herbisit (Yabancıot ilacı) Emülsiyon Konsantre (EC) Litrede 80 g Clodinafop-propargyl

Celio 080 EC

Etki Şekli
Celio 080 EC, dar yapraklı yabancıotların yapraklarından alınır. İlaca hassas dar yapraklı yabancıotlarda aktif büyüme 48 saat içinde durur. Ot türlerine ve çevre şartlarına bağlı olarak ilacın etkileri bir ile üç hafta içinde görülür. Yabancıot boğumları ve büyüme noktalarındaki çürümeler gözle görülür, genç yapraklarda sararmalardan sonra ölümler meydana gelir. Uygulamadan 2-3 saat sonra meydana gelen yağıştan etkilenmez. İlacın formülasyonunda yer alan yardımcı madde (safener) metabolizmayı teşvik ederek ilacın buğday üzerindeki selektivitesini artırır.

Bitki Tahammülü
Tavsiye edildiği dönem ve dozda kullanıldığında, buğday tarafından çok iyi tolere edilir.

Kısıtlama
Celio 080 EC’nin, buğday dışındaki ürünlerde kullanılması tavsiye edilmez.

Münavebe Esnekliği
Celio 080 EC, toprakta kısa sürede ayrıştığı için, topraktan etkisi yok denecek kadar azdır. Bu nedenle münavebe ile ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

Uygulama
Celio 080 EC, orta veya yüksek hacimli yer ilaçlama aletleri ile dekara asgari 15 litre su kullanılarak, traktörle çekilen pülverizatörle uygulanmalıdır. İlaçlamada, atomizör veya sırt pülverizatörü kullanılması tavsiye edilmez. İlacın eşit dağılımı için düz yelpaze meme (püskürtme açısı: 110 derece) kullanılması tavsiye edilir. Pompa basıncı 2-3 atmosfer olmalı ve bitkiler ilaçlı su ile iyi bir şekilde kaplanmalıdır.

Uygulama Zamanı
Celio 080 EC, buğday ve yabancıotlar çıktıktan sonra (post-em) buğdayın 3 yapraklı devresinden kardeşlenme sonuna kadar herhangi bir zamanda kullanılabilir. Celio 080 EC’den en  iyi sonuç; yabancıotların çoğunluğunun çıktığı ve örneğin ılık, rutubetli şartlarda aktif olarak büyüdükleri devrede uygulandığında elde edilir. Celio 080 EC'nin kalıcı etkisi olmadığından, ilaç uygulamasından sonra çıkan dar yapraklı yabancıotlar kontrol edilmezler. İlaçlamadan sonra 2 saat içinde yağış beklenen hallerde uygulama yapılmamalıdır.

Diğer İlaçlar ile Karışma Durumu
Dar yapraklı yabancıotların yanı sıra geniş yapraklı yabancıotlar da kontrol edilmek istendiğinde, Celio 080 EC, Lintur 70 WG ile karışım halinde kullanılabilir. Celio buğday fungisitleri ile birlikte kullanılabilir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ürünle ilgili belgeler

Celio Etiket

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Celio 080 EC
Büyütmek için resime tıklayın