Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Efedor Oil
Efedor Oil
Efedor Oil
 
Ziyaretçiler
 25 Bugün
 470 Bu Hafta
 470 Bu Ay
 470 Bu Yıl
 470 Tümü
4 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Callisto

Callisto
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Callisto
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Herbisit (Yabancıot ilacı) Süspansiyon Konsantre (SC) Etkili madde litrede 480g Mesotrione

Callisto

Callisto, mısır tarlalarındaki tek yıllık geniş yapraklı yabancıotları başarıyla kontrol eden, bir yabancıot ilacıdır.

Callisto, esas itibariyle yeşil aksamdan (yaprak, gövde) ve çıkış öncesi uygulamalarda köklerden alınır, bitkilerin iletim dokularında (hem ksilem hem de floemde) suratle taşınır. İlacın etkili maddesi mesotrione; yabancıotlarda direkt olarak karotinoid biosentezini durdurur klorofil maddesinin parçalanmasını sağlayarak yabancıotu ölüme götürür. Çıkış sonrası ilaçlamalarda, yabancıotlarda ilk belirtiler 5-7 gün içinde ortaya çıkar, yaklaşık 14 gün sonra yabancıotlar tamamen ölür.

Uygulanma Metodu
Tarla ilaçlamalarında kullanılan, bilinen klasik ilaçlama aletleri ile 2-3 atmosfer basınçla atılmalıdır. Uygulamaya geçmeden önce aletinizi ayarlayınız. Dekara kullanılacak su miktarı 20-30 l olmalıdır. Hazırlanan ilaçlı su, bekletilmeden kullanılmalıdır. Uygulama sırasında ilacın rüzgâr ile çevredeki şekerpancarı, bakla, sebze, bağ ve meyve alanlarına taşınması engellenmelidir.

Bitki Toleransı
Callisto, sadece mısırda kullanılmak üzere geliştirilen özel bir yabancıot ilacıdır. Tavsiyelere uygun olarak kullanıldığında, mısır tarafından iyi tolere edilir. Tohumluk üretilen mısırlarda ve kendileme hatlarda kullanılabilir.
Bu durumda mutlaka hibrid üreticisinin önerilerine uyulmalıdır. Tatlı mısır ve patlamalık (popcorn) mısır çeşitlerinde kullanılmaz.

Dikkat
Şekerpancarı, bezelye ve bakla ekimi, Callisto uygulamasından 18 ay sonra ve toprak işlemesinden sonra yapılabilir. Mısır ekimini takiben münavebe bitkisi olarak şekerpancarı ve sebzeler ekilemez. Yabancıotlar ve mısır ıslak iken ilaçlama yapılmamalıdır.

Karışabilirlik Durumu
Callisto, mısır bitkisinde yaygın olarak kullanılan herbisit ve yaprak gübreleri ile karışabilirse de tank karışımı olarak yapılacak bu gibi geniş uygulamalardan önce mutlaka küçük uygulamalarla bitki toleransını ve karışım durumunun saptanması tavsiye edilir. Uygun olmayan hava koşullarında, çıkış sonrası olarak kullanılacak diğer ilaçlarla tank karışımı yapmaktan kaçınılmalıdır.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ürünle ilgili belgeler

Callisto Etiket

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Callisto
Büyütmek için resime tıklayın