Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
COMBI -
COMBI -
COMBI -
 
Ziyaretçiler
 86 Bugün
 937 Bu Hafta
 1.168 Bu Ay
 8.709 Bu Yıl
 8.709 Tümü
2 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Plenum 50 WG

Plenum 50 WG
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Plenum 50 WG
Oy Ortalaması: Oylanmadı

İnsektisit (Böcek İlacı) Suda Dağılabilen Granül (WG) %50 Pymetrozine

Plenum 50 WG

Etki Şekli
Plenum 50 WG yeni bir etki mekanizmasına sahip olup yaprakbitleri ve beyazsineği kontak ve sistemik olarak  kontrol eder. İlacın etkili maddesi “pymetrozine” zararlılar tarafından alındığında, beslenmeleri hemen durur ve 2-4 gün içinde ölür. Plenum 50 WG, beyazsineklerin hem larvaları, hem de erginleri üzerinde etkilidir.

Plenum 50 WG, yaprakbitleri ve beyazsinek zararlılarının hassas ve dayanıklı türlerine yüksek derecede etkilidir. Bu ilaç faydalılara zarar vermez.

Kullanımla İlgili Tavsiyeler
İlaçlamalara yaprak başına; patlıcanda 4-5 beyazsinek larvası, karpuz ve domateste en az 20, pamukta en az 25 yaprakbiti nimf veya ergini görüldüğünde başlanır. Şeftalide ise 50 ağaçta en az 7 bulaşık dal görüldüğünde başlanmalıdır. Gerektiğinde ilaçlama tekrarlanır. Yeşil aksam ilaçlı su ile iyi bir şekilde kaplanmalı, ancak ilaçlı su bitkiden yıkanarak uzaklaşmasına müsaade edilmemelidir. Günün sıcak saatlerinde, yeşil aksamın ıslak olduğu veya hemen yağış beklenen durumlarda ilaçlamadan kaçınılmalıdır.

Diğer İlaçlarla Karışma Durumu
Plenum 50 WG, nötr reaksiyonlu birçok insektisit ve fungisit ile karışım halinde kullanılabilir. Tereddüt halinde çiftçiye ön karışım yapması tavsiye edilir.
Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Plenum 50 WG
Büyütmek için resime tıklayın