Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Karate Zeon kontak
Karate Zeon kontak
Karate Zeon kontak
 
Ziyaretçiler
 17 Bugün
 462 Bu Hafta
 462 Bu Ay
 462 Bu Yıl
 462 Tümü
1 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Ridomil Gold MZ

Ridomil Gold MZ
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Ridomil Gold MZ
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Fungisit (Mantar ilacı) Islanabilir Granül (WG) %64 Mancozeb %4 Metalaxyl-M (Mefenoxam)

Ridomil Gold MZ 68 WG; kabakgiller (hıyar), patates, domates, soğan ve bağda mildiyö hastalıkları mücadelesinde kullanılan kalıcı ve sistemik etkili fungisittir.

İlacın Özellikleri
Ridomil Gold MZ 68 WG, kalıcı ve sistemik özelliklere sahiptir. Sistemik bir fungisit olan Metalaxyl-M 30 dakika gibi kısa bir sürede yeşil aksam tarafından alınır ve bitki özsuyu ile yukarı taşınarak yapraklara dağılır. Böylece, fungal gelişim ve çoğalmayı önleyerek bitkiyi ilaç uygulamasından sonra oluşan yeni aksam dahil olmak üzere, mantarlara karşı içten korur. Mancozeb koruyucu bir fungisit olup bitki dokuları üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur ve mantar sporlarının gelişimini önler. Bu iki maddenin kombinasyonuyla Ridomil Gold MZ 68 WG, hastalığa karşı bitkiyi içten ve dıştan üstün şekilde korur.

Kullanma Talimatı
Ridomil Gold MZ 68 WG, hastalık çıkışından önce önleyici olarak kullanılmalıdır. Patates, soğan ve bağda hastalık şiddetinin yüksek olduğu durumlarda, ilaçlama aralığı 10 güne kadar indirilebilir. Ridomil Gold MZ 68 WG’den kontak bir fungisite dönerken bu ilaçlamayı Ridomil Gold MZ 68 WG uygulamasından 7 gün sonra yapınız.

Uygulama Zamanı
İlaçlamaya hava şartlarının midiyö gelişimi için elverişli olduğu zamanda (enfeksiyondan önce), bağda erken gelişme döneminde başlanır. Azami 3 uygulama yapılır.

NOT
Son uygulamadan 7 gün sonra kontak etkili bir fungisit kullanılması tavsiye edilir.

Bitki Tahammülü
Tavsiyelere uygun olarak kullanıldığında Ridomil Gold MZ 68 WG, fitotoksisite riski olmaksızın uygulanabilir.

Karışabilirlik Durumu
Belirtilen ürünlerde kullanılan fungisit, insektisit, akarisit ve bitki besin preparatlarının çoğu ile karışabilir. Tereddüt halinde fiziksel karışabilirlik testi yapılmalıdır.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Ridomil Gold MZ
Büyütmek için resime tıklayın