Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
PATENTKALI -
PATENTKALI -
PATENTKALI -
 
Ziyaretçiler
 38 Bugün
 38 Bu Hafta
 38 Bu Ay
 38 Bu Yıl
 38 Tümü
2 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Larvin DF 80

Larvin DF 80
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Larvin DF 80
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Yeşil kurt mücadelesinde rakipsiz...
Ürün Grubu : Insektisitler
Etken Madde : % 80 Thiodicarb
Formulasyon : DF (Kuru Akıcı Konsantre)
Ambalaj Çeşitleri : 900 g
 
Özellikler

Kontak ve mide etkilidir.

Yumurta ve larvalara karşı etkilidir

İlacın Hazırlanması ve Kullanımı
Hesaplanan miktar ilaç önce temiz bir kapta bulamaç haline getirildikten sonra yarısına kadar su konulmuş olan aletin deposuna boşaltılmalı ve karıştırıcı çalıştırılırken kalan su ilave edilmelidir. Larvin yumurta ve larvalara karşı etkili bir insektisittir. İlacın bu avantajını en iyi biçimde değerlendirmek ve taraklarda zarar ilerlemeden bir kontrol sağlamak için ilaçlama azami yumurta bırakma döneminde, ilk larva çıkışları ile birlikte yapılmalıdır.
Larvin kontak ve mide etkili olduğundan uygulama homojen olmalıdır.
Larvin'in yaprak üzerinde bıraktığı beyaz lekeler ilaçlama düzgünlüğünü gözleme olanağı verir.

Bağda ilaçlamalar tahmin uyarı sistemine göre yapılır.

Ovisit uygulama için: Tuzaklarda yakalanan kelebek sayısının henüz tepe noktasına ulaşmayıp artışın devam etmesi, etkili sıcaklıklar toplamının 1. dölde 95-100 gün/derece, 2. dölde 450-600 gün/derece, 3. dölde 970-980 gün/dereceye ulaşması, bitki fenolojisinin 1. dölde çiçek tomurcuğu, 2. dölde koruk, 3. dölde tatlanma başlangıcı döneminde olması ve ilk dölde alacakaranlık sıcağının üst üste iki gün 15oC sıcaklığı bulması

Larvisit uygulama için: Tuzaklarda yakalanan kelebek sayımının tepe noktasına ulaşıp, düşmeye başlaması, etkili sıcaklar toplamının 1. dölde 120 gün/derece, 2. dölde 520 gün/derece, 3. dölde 1047 gün/dereceye ulaşması, bitki fenolojisinin 1. dölde çiçek tomurcuğu, 2. dölde koruk, 3. dölde tatlanma başlangıcı döneminde olması ve ilk larva çıkışı tespit edildiğinde.

Karışabilirlik Durumu
Larvin bordo bulamacı, mancozeb gibi ağır metal oksik ve tuzları ile karıştırılmamalıdır. Thiodicarb asit ve baz ortamlarda hidrolize olur. Bu nedenle en iyi sonuç için karışımın PH'sı 3 ile 7,5 arasında olmalıdır. Larvin birçok insektisit ve fungisitle birlikte karışabilmekle birlikte ön test yapılması yararlı olur. Karışım yaparken önce Larvin sulandırılmalı, üzerine karıştırıldıktan sonra bekletilmeden kullanılmalıdır.

Antidotu ve Tedavisi
Antidotu Atropin sülfat'tır. Larvin 80 DF'nin etkili maddesi Thiodicarb, oksim karbamat olup, kolinesteraz inhibitörüdür. Zehirlenme şiddetine göre tedavi uygulanır. Hafif vakalarda 1-2 mg. intramüsküler atropin sülfat 10 dakika aralıklarla verilir. şiddetli zehirlenmelerde 2-4 mg. intravenöz atropin sülfat verilmelidir. Uyuşturucular ve diğer müsekkinler kontrendikedir. 2-PAM gibi ilaçlar tavsiye edilmez. Tam iyileşme 24 saat içinde olur.

 

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Larvin DF 80
Büyütmek için resime tıklayın