Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
ÇİNKO-5 FORTE -
ÇİNKO-5 FORTE -
ÇİNKO-5 FORTE -
 
Ziyaretçiler
 56 Bugün
 779 Bu Hafta
 1.790 Bu Ay
 1.790 Bu Yıl
 1.790 Tümü
4 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Anhorgap

Anhorgap
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Anhorgap
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Anhorgap
Etkili madde: 20 g/l. Lambda cyhalothrin+100 g/l. Buprofezin
KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLILAR


Bitki Adı Zararlı Adı Kullanma Dozu ve Dönemi Son ilaçlama ile hasat arası süre
*Pamuk Tütün beyaz sineği (Bemisia tabaci) 350 ml/da, Larva ve ergin ---
Sebze Beyazsinek (Bemisia tabaci) 300 ml/da, Larva ve Ergin 7 gün


* Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yeşil aksam ilaçlamasında kullanılır.

KULLANMA ŞEKLİ

ANHORGAP
, Beyazsineğin hem ergin, hem de larvalarına etkilidir. ANHORGAP, kontakt ve mide yolu ile etkiye sahiptir. Kontakt etkisi anidir. Larvalara etki, kitin sentezini önleyerek meydana geldiğinden, larvalarda ölüm, larvaların dönem değiştirmelerinden sonra görülür. Başarılı bir mücadele için pamukta 3, sebzede 2 ilaçlama yapılmalıdır. Pamukta ilk ilaçlama ekonomik zarar eşiğinde, ikinci ilaçlama birinciden 7 – 10 gün sonra, üçüncü ilaçlama da popülasyonun durumu izlenerek, ikinci ilaçlamadan 11 – 15 gün sonra yapılmalıdır. Sebzede ilaçlamalar 7 gün arayla yapılır. ANHORGAP’ın özelliği nedeniyle tavsiyelere uygun ilaçlama yapıldığında popülasyonda (özellikle larva) azalan bir seyir izlenir. Yeniden enfeksiyonlar için ilave uygulamalar gerekebilir. İlave uygulamalar için popülasyonun ve bitkinin durumu incelenmeli, eğer popülasyonda artış söz konusu ise ilave ilaçlamalar yapılır. Başarılı bir mücadele için, kaplamanın iyi olması gerekir. Bunun için mümkün olan şartlarda yer aletleri tercih edilmelidir.


İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. İlacı önce ayrı bir kapta az bir miktarda su ile karıştırarak eritiniz. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış ilacı aynı gün içinde kullanınız.


KARIŞABİLİRLİK DURUMU
ANHORGAP
, Lambda-cyhalothrin gibi bir çok insektisitle karışabilir. Karışım yapmadan önce karışım denemelerinin yapılması ve karışım yapılacaksa ilaçların ayrı ayrı sulandırıldıktan sonra karıştırılmaları tavsiye edilir.


ANTİDOTU ve TEDAVİSİ
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

UYARILAR
Arılara ve balıklara zehirlidir. Havuzları, nehirleri ve su yollarını ilaçla ve boş ambalajla kirletmeyiniz. Gözlük kullanınız. Sulandırılmamış ilaç gözlerinize zarar verebilir. Gözünüze geldiğinde hemen yıkayınız. İlk yardım tedbirlerine bakınız. Sentetik lastik eldiven giyiniz. Sulandırılmamış ilaç derinizi tahriş edebilir. Eğer derinize bulaşmış ise hemen yıkayınız. Elbisenize dökülmüş ise değiştirip hemen onu yıkayınız. İlaçlama sonrasında yıkanınız. İş elbiselerinizi değiştiriniz ve yıkayınız.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Anhorgap
Büyütmek için resime tıklayın