Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Gloria
Gloria
Pamuk Tohumlari Gloria
 
Ziyaretçiler
 61 Bugün
 784 Bu Hafta
 1.795 Bu Ay
 1.795 Bu Yıl
 1.795 Tümü
4 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Cotto 50 WP

Cotto 50 WP
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Cotto 50 WP
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Cotto 50 WP

Etkili madde: % 50 Diafenthiuron


KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLILAR

Bitki Adı Zararlı Adı Kullanma dozu ve dönemi Son ilaçlama ile hasat arası süre
Pamuk Beyaz Sinek (Bemisia tabaci) Dekara 80 gr. (Larva, ergin) 14 gün
Kırmızı Örümcek (Tetranychus cinnabarinus) Dekara 80 gr. (Nimf, ergin)
Yaprak Biti (Aphis gossypii) Dekara 80 gr. (Nimf, ergin)
Karpuz Kırmızı Örümcek (Tetranychus cinnabarinus) Dekara 80 gr. (Nimf, ergin) 7 gün
Patlıcan Kırmızı Örümcek (Tetranychus urticae) 100 l.suya 60 gr. (Nimf,ergin) 7 gün
Fasulye Kırmızı Örümcek (Tetranychus urticae) 100 l.suya 60 gr. (Nimf,ergin) 14 günİLACIN ÖZELLİKLERİ
Cotto 50 WP
pamuk,karpuz,fasulye ve patlıcanda yeşil aksama tatbik edilerek kullanılan insektisit ve akarisit özelliklere sahip bir ilaçtır. Cotto 50 WP Beyaz Sinek ve Yaprak Bitleri ile Kırmızı Örümceklerin hareketli devrelerini temas ve mide yoluyla başarılı bir şekilde kontrol eder.İlacın bir diğer özelliği de üstün translaminar etkisidir. Bu sayede yaprak altında bulunan ve ilaçla direk temas etmeyen beyaz sinek ve kırmızı örümcek zararlıları kontrol edilir.


İLAÇLAMA ZAMANI
Beyaz sinekte ilk ilaçlama, pamukta yaprak başına 5 ergin veya 10 larva + pupa görüldüğünde yapılmalıdır. Beyaz sineği ekonomik zarar eşiğinin altında tutmak için ilaçlamanın tekrarlanması gerekir. İlk 2 ilaçlama 7-14 gün ara ile yapılmalı, müteakip ilaçlamalar beyaz sinek ergin ve nimflerinin yoğunluğuna göre gerektiğinde 14 gün ara ile yapılmalıdır. Çukurova'da genellikle 3 ilaçlama beyaz sineğin mevsim boyunca kontrolünde yeterli olmaktadır. Popülasyonun yoğun olduğu durumlarda dördüncü ilaçlama gerekli olabilir. Kırmızı örümceklerin hayat devresi 15 gün gibi kısa bir süre olup, düşük popülasyondan yüksek bir popülasyon oluşması çok kısa sürede olabilir. Bu nedenle ilk ilaçlama yapraklarda kırmızı örümceğin ilk zararı görülür görülmez vakit geçirilmeden yapılmalıdır. Beyaz sinek mücadelesinde Cotto 50 WP kullanıldığında genellikle tarlada bu esnada bulunan kırmızı örümcek ve yaprak bitleri de kontrol edildiğinden ayrıca bu zararlılara karşı ilaçlama yapmaya gerek yoktur.


İLAÇLAMA HACMİ
Cotto 50 WP, yüksek veya alçak hacimde su kullanan her türlü yer aletiyle atılabilir. İlacın yapraklardan yıkanarak uzaklaşmasına müsaade edilmemelidir. İlaçlı mahlulün ilaçlanacak kültür bitkisinin dışındaki mahsullere sürüklenmemesine dikkat ediniz.İlaçlanan yerin üzerinden tekrar geçerek veya tavsiye dozunu aşarak yüksek doz kullanmayınız.


İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. İlacı önce ayrı bir kapta az bir miktarda su ile karıştırarak eritiniz. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış ilacı aynı gün içinde kullanınız.


DİĞER İLAÇLARLA KARIŞMA DURUMU
Cotto 50 WP, başta Profenofos+ Cypermethrin terkipli ilaçlar olmak üzere diğer Yeşil kurt ve Prodenya ilaçları ile karışım halinde kullanılabilir. Fitotoksisite riski olan ilaçlar ile (örneğin methomyl bileşimli ilaçlar ) karışım halinde kullanılması tavsiye edilmez. Karışım iyi hazırlanmalı, vakit geçirmeden kullanılmalıdır.


ANTİDOTU ve TEDAVİSİ
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.


UYARILAR
İlaç artıklarının imhası esnasında sulama veya içmede kullanılan durgun veya akarsu kaynaklarını ilaçla kirletmeyiniz. Bu ilaç balıklara ve arılara zehirlidir. Arıların ilaçlama sahasında aktif olarak gıda topladığı devrede kullanılmamalıdır. Yeni ilaçlanan sahada hayvan otlatılmamalı, yem ve gıda maddesi toplanmamalı, evcil hayvanlar buralardan uzak tutulmalıdır. Yem ve gıda maddeleri kirletilmemelidir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Cotto 50 WP
Büyütmek için resime tıklayın