Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Alban 25 WP
Alban 25 WP
Alban 25 WP
 
Ziyaretçiler
 71 Bugün
 922 Bu Hafta
 1.153 Bu Ay
 8.694 Bu Yıl
 8.694 Tümü
2 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Caldan 440 EC

Caldan 440 EC
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Caldan 440 EC
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Caldan 440 EC

Etkili madde: 400 g/l. Profenofos +40 g/l. Cypermethrin

 

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLILAR

 

Bitki Adı Zararlı Adı Kullanma Dozu ve Dönemi Son ilaçlama ile hasat arası süre
Pamuk Yeşilkurt (Heliothis armigera) 250 ml/da-larva 14 gün
Soya Yeşilkurt (Heliothis armigera) 250 ml/da-larva 14 günCaldan 440 EC , Pamuk’ta ve Soya’da Yeşilkurt (Heliothis armigera) mücadelesinde kullanılan mide ve temas yolu ile etkili bir insektisittir. Güçlü etkisinin yanında , etki süresinin uzun olması mücadelede başarı sağlar. Pamuk’ta Caldan 440 EC uygulamasına haşere yoğunluğunun ekonomik zarar eşiğine ulaşması ile başlanmalı ve Yeşil Kurt çıkışına bağlı olarak sezon boyunca tekrarlanmalıdır. Diğer mücadele ilaçlarının uygulamalarında olduğu gibi burada da gelişen yeni bitki aksamının zararlının görülme durumuna göre korunması gerekir.


İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
Önceden ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktardaki ilaç ayrı bir kapta az miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur. Aletin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su miktarı depoya ilave edilir. Dekara kullanılacak su miktarını hesaplamak için önceden kalibrasyon yapılır. Bunun için aletin deposuna belirli miktar su konur ve tarla koşullarında sabit bir hızla çalıştırılarak mevcut su ile ne kadar alanın ıslatılabileceği hesap edilir. Buradan kalibrasyonu yapılan alet ile bir dekara ne kadar su harcanacağı hesaplanmış olur. Daha sonra ilaçlamaya geçilir. Caldan 440 EC her türlü yer aletleriyle kolaylıkla uygulanabilir. İlaçlama öncesi aletin memeleri kontrol edilmeli , grek görülüyorsa temizlenmeli ve tümünün düzgün çalışması temin edilir.


KARIŞABİLİRLİK DURUMU
Nötr reaksiyonlu insektisitler ile karıştırılarak kullanılabilir. Karıştırılacak ilacın reaksiyonu bilinmiyorsa, bir nümune yapılarak karışıp karışmadığı tespit edilir. Karışım iyi hazırlanmalı ve birkaç saat içinde kullanılmalıdır.


ANTİDOTU VE TEDAVİ İÇİN GEREKEN BİLGİLER:
ANTİDOTU:
Antidotu ATROPİN ve TOXOGONİN dir. Atropin sülfat zehirlenmenin şiddetine göre 2-3 mg’dan başlayarak 100 mg’a kadar verilebilir. Belirti ve şiddetine göre doktor tedavisi uygulanır.


UYARILAR
Arılara ve balıklara zehirlidir. İlaç atıklarının akarsu, durgun su ve içme sularına karışmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız. İlaçlı sahada kesinlikle hayvan otlatılmamalı , buralardan yem ve gıda maddesi toplanmamalıdır. Evcil hayvanların ilaçlı sahaya girmeleri engellenmelidir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Caldan 440 EC
Büyütmek için resime tıklayın