Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Cotto 50 WP
Cotto 50 WP
Cotto 50 WP
 
Ziyaretçiler
 66 Bugün
 1.028 Bu Hafta
 3.412 Bu Ay
 11.013 Bu Yıl
 11.013 Tümü
2 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Buproled

Buproled
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Buproled
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Buproled

Etkili madde: 400 g/l. Buprofezin


 KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLILAR

Bitki adı Zararlı adı Kullanma dozu ve dönemi Son ilaçlama ile hasat arası süre
TURUNÇGİLLER Sarı kabuklu bit (Aonidiella citrina) 65 ml/100 l.su nimf dönemi 60 gün
Kırmızı kabuklu bit (Aonidiella aurantii) 65 ml/100 l.su nimf dönemi
Turunçgil beyaz sineği (Dialeurodes citri) 35 ml/100 l.suİLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMA ŞEKLİ
Önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile iyice karıştırılır. Hazırlanan bu karışım aletin yarım doldurulmuş deposuna karıştırma düzeni çalışır vaziyette iken yavaş yavaş ilave edilir. Deponun geri kalan kısmı su ile tamamlanır.


KULLANMA ŞEKLİ

Turunçgillerde
yaprak başına düşen canlı ergin ve Nimf sayısı Aonidiella citrina için 20’ den fazla veya 100 yaprağa düşen Aonidiella aurantii 50’den fazla ise bu bahçelerde ilaçlama gereklidir. İlaçlama gereken bahçelerde bu zararlılara karşı kışın (hasattan hemen sonra başlanıp, Şubat sonuna kadar olan dönemde) ve yazın ilk hareketli nimf görüldükten 2 hafta sonra olmak üzere 2 ayrı zamanda ilaçlama yapılabilir.Populasyonun durumuna göre ilaçlamalara kontrollu olarak devam edilir. İlaçlamalardan en iyi sonucu alabilmek için , ilaçlamaya ağaçların iç taraflarından başlanmalı , daha sonra ağaçların tacının çevresi dolaşılarak ağaç alttan üste iyice ilaçlanmalıdır.

Turunçgil beyaz sineği mücadelesi için ; yapılan kontrollerde yaprak başına en az 3 adet canlı birey (yumurta, nimf) görüldüğünde ilaçlı mücadeleye başlanır.Doğada ilk kez 3.dönem nimfler görüldüğünde 1.ilaçlama yapılır. Bu dönem Haziran ayının ilk yarısına denk gelmektedir. İlaçlama ikinci döle karşı Ağustos ayının ikinci yarısından itibaren yapılır. İlaçlamada özellikle yeni sürmüş genç yapraklar olmak üzere yaprakların alt yüzeylerinin ilaçlanmasına özen gösterilmelidir.


KARIŞABİLİRLİK DURUMU
BUPROLED Lamda cyhalothrin, chlorfluazuron, hexaconazole, fenproximate, primiphos-methyl, primicarb, etkili maddeli ilaçlar ile karıştırılarak kullanılabilir.Karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması ve karışım yapılacak ise ilaçların ayrı ayrı sulandırıldıktan sonra karıştırılmaları tavsiye edilir.


ANTİDOTU VE TEDAVİ İÇİN GEREKLİ BİLGİLER
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.


UYARILAR
Balıklara ve suda yaşayan canlılara zararlıdır. Havuzları , nehirleri ve su yollarını boş ambalaj kapları ve ilaçla kirletmeyiniz.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Buproled
Büyütmek için resime tıklayın