Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
 
Ziyaretçiler
 235 Bugün
 235 Bu Hafta
 235 Bu Ay
 235 Bu Yıl
 235 Tümü
31 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Bestgart 75 WP

Bestgart 75 WP
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Bestgart 75 WP
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Bestgart 75 WP

Etkili madde: % 75 Cyromazine

 

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLILAR

Bitki Adı Zararlı Adı Kullanma Dozu ve Dönemi Son ilaçlama ile hasat arası süre
Sebzeler (Fasulye) Yaprak galeri sinekleri (Liromyza spp.) 100 litre suya veya dekara 20 gram dozda yeşil aksama uygulanır. 14 günİLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. İlaçlama tankını yarıya kadar su ile doldurunuz. Ayrı bir kap içinde yeterli miktar ilacı eritiniz ve aletin karıştırıcısını çalıştırarak ilacı ilave ediniz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış ilaçlı mahlulü aynı gün kullanınız.


İLACIN ÖZELLİKLERİ
Bestgart 75 WP
diptera (sinek sınıfı) haşerelerin larvalarına karşı kullanılan sistemik özelliklere sahip haşere büyüme düzenleyici bir ilaçtır.
Bestgart 75 WP sineklerin larva ve pupa dönemlerinin gelişimini engelleyerek görev yapar. Ergin sinekler ölmekle birlikte, ağız yoluyla ilacı aldıktan sonra bıraktıkları yumurtalardan çıkış azalır. yeşil aksama tatbik edilen ilaç yapraklara nüfuz eder. (penetrasyon özelliği)
Etki Sahası: Diptera (sinek) larvalarına-Liromyza spp.(yaprak galeri sinekleri)’ye karşı kullanılır.


KULLANMA ŞEKLİ VE UYGULAMA ZAMANI
Zararlı 4 larva/yaprak seviyesine ulaştığında ilaçlamaya geçilir ve gerektiğinde 30 gün aralarla ilaçlama tekrar edilir.


UYGULAMA TEKNİĞİ
Tarla
Bitkileri yer ilaçlaması: traktörlü pülverizatörler, ilaçlama çubuğu ve memelileri olan sırt pülverizatörleri veya motorlu atomizörler kullanılabilir. Dekara asgari 20 l. kullanılmalı, yeşil aksamın bol olduğu yerlerde kullanılacak su miktarı asgari 50 l’ye çıkarılmalı , ilaçlı mahlul ile bitki iyi bir şekilde kaplanmalıdır.

Seralar: Yüksek hacimli ilaçlama yapana sırt aletleri veya hortum ve tabancadan oluşan aletler kullanılabilir. Mahlulün büyüklüğüne göre dekara 50-150 l. su kullanılabilir.


NOT: Bitki aksamını ilaçlı mahlul ile iyice kaplayınız., ancak ilaçlı mahlul damlalarının birleşerek bitkiden yıkanarak uzaklaşmamasına özen gösteriniz. İlaçlı mahlulün ilaçlanacak bitkilerin dışına gelmemesine dikkat ediniz. ilaçlanan yerin üzerinden bir daha geçerek veya tavsiye edilenden daha yüksek doz kullanmak suretiyle aşırı dozdan kaçınınız.


KARIŞABİLİRLİK DURUMU
Nötr reaksiyonlu pek çok standart insektisit ve fungisit ile karışım halinde kullanılabilir. Şüphe halinde (hassas çeşit, yeni türler gibi durumlarda) önce bitki tahammülü kontrol edilmelidir.
ANTİDOTU: Özel bir antidotu yoktur. belirtilere göre tedavi uygulanır.


UYARILAR
Tavsiye edilen dozda ilaç balıklara, diğer su organizmalarına, kuşlara ve arılara zararlı değildir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bestgart 75 WP
Büyütmek için resime tıklayın