Kategoriler
 
Markalar
 
Ürün Vitrini
Alatron 40 SL
Alatron 40 SL
Alatron 40 SL
 
Ziyaretçiler
 129 Bugün
 129 Bu Hafta
 129 Bu Ay
 129 Bu Yıl
 129 Tümü
28 Çevrim içi
 
Bayer Yayınları
 
ISTATISTIK RAPOR

 
GOOGLE

 
Üye Paneli
 

Barwin 80 DF

Barwin 80 DF
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: 1
Ürün Kodu: Barwin 80 DF
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Barwin 80 DF
Etkili madde: % 80 Thiodicarb

KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLILAR
 

Bitki Adı Zararlı Adı Kullanma Dozu ve Dönemi Son ilaçlama ile hasat arasındaki süre
Pamuk Yeşil kurt (Heliothis armigera) 90 g/da larva 28 gün
Soya Pamuk yaprak kurdu (Spodoptera littoralis) 90 g/da larva 28 gün
Mısır Mısır kurdu (Ostrinia nubilalis) 90 g/da larva 28 gün
Mısır koçan kurdu (Sesamia nonagriodes) 90 g/daİLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMA ŞEKLİ
Önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile iyice karıştırılır. Hazırlanan bu karışım aletin yarım doldurulmuş deposuna karıştırma düzeni çalışır vaziyette iken yavaş yavaş ilave edilir. Deponun geri kalan kısmı su ile tamamlanır.


KALİBRASYON
İlaçlamada dekara doz için uygulama yapılacak aletin cinsi dikkate alınarak belli bir alanda bitkiler düzgünce ıslatılır ve dekara harcanacak su miktarı saptanır. Bu miktar suya dekara doz ilaç ilave edilerek uygulamaya geçilir. İlaçlama yapılacak bitkilerin fenolojisi dikkate alınarak her uygulamada kalibrasyon işlemi tekrarlanmalıdır.


KULLANMA ŞEKLİ
BARWİN 80 DF
yumurta ve larvalara karşı etkili bir insektisittir.İlacın bu avantajını en iyi biçimde değerlendirmek ve taraklarda zarar ilerlemeden bir kontrol sağlamak için ilaçlama azami yumurta bırakma döneminde , ilk larva çıkışları ile birlikte yapılmalıdır.


KARIŞABİLİRLİK DURUMU
BARWİN 80 DF bordo
bulamacı ve mancozeb gibi ağır metal oksit ve tuzları ile karıştırılmamalıdır. Thiodicarb asit ve baz ortamlarda hidrolize olur. Bu nedenle en iyi sonuç için karışımın pH’sı 3-7,5 arası olmalıdır. İlaç birçok insektisit ve fungisitle karışabilmekle birlikte bir ön deneme yapılması tavsiye olunur. Karışım yaparken önce BARWİN 80 DF sulandırılmalı sonra üzerine karıştırılacak ilaç ilave edilmelidir. İyice karıştırıldıktan sonra bekletilmeden kullanılmalıdır.


ANTİDOTU VE TEDAVİSİ
Barwin 80 DF ilacının etkili maddesi Thiodicarb oksim karbamat gurubu bir insektisit olup kolinesteraz inhibitörüdür.Zehirlenme şiddetine göre tedavi uygulanır.Hafif vakalarda 1-2 mg intramüsküler atropin sülfat 10 dakika aralıklarla verilir.Şiddetli zehirlenmelerde 2-4 mg intravenöz atropin sülfat verilmelidir.Uyuşturucular ve diğer müsekkinler kontrendikendir.2-PAM gibi ilaçlar tavsiye edilmez.Tam iyileşme 24 saat içinde olur.


UYARILAR
Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız. Doğrudan ilaçla temas eden arılara zehirlidir.Arıların faal olarak tarlalara geldiği saatlerde kullanmayın.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Barwin 80 DF
Büyütmek için resime tıklayın